DJI Mavic 3 Pro
Quick Answer
The DJI Mavic 3 Pro is a Mavic series DJI drone released in 2023, with 958 g, Hasselblad kamera: 4/3 CMOS, 4K/120fps lassított felvétel, 43 min, 15km, and O3+ connectivity. Reboot Hub uses this page as a technical reference for specs, compatible OEM parts, common repair planning, and inspected pre-owned buying checks.
DJI Mavic 3 Pro Comparison Snapshot
| Model position | Mavic series DJI drone, released 2023 |
| Flight profile | 958 g takeoff weight; 43 min flight time |
| Camera profile | Hasselblad kamera: 4/3 CMOS; 4K/120fps lassított felvétel video |
| Signal profile | O3+; 15km max range |
| Repair comparison | Compare shell, arm, ESC, flex cable, GPS, vision sensor, and gimbal availability before choosing between this model and another DJI drone. |
| Buying comparison | For pre-owned units, prioritize serial verification, battery health, gimbal calibration, flight test evidence, and warranty coverage over headline price alone. |
About the DJI Mavic 3 Pro
A DJI Mavic 3 Pro egy 2023-as, háromkamerás drón, amely 4/3 CMOS érzékelős, 20 MP-es Hasselblad nagylátószögű kamerával, 70 mm-es középtele- és 166 mm-es telekamerával rendelkezik. A DJI adatai szerint a felszállótömege 958 g, repülési ideje pedig a megadott tesztkörülmények között akár 43 perc is lehet. A Hasselblad kamera legfeljebb 5.1K/50fps felbontású felvételt rögzít; a 4K/120fps mód lassított lejátszásra szolgál. Az O3+ átvitel hatótávolsága akadály- és interferenciamentes környezetben FCC szerint legfeljebb 15 km, CE/SRRC/MIC szerint pedig 8 km. Az Apple ProRes-rögzítés a különálló Cine változat sajátja.
Technical Specifications
| Felszállótömeg | Mavic 3 Pro: 958 g |
| Méretek | Összecsukva (légcsavarok nélkül): 231.1×98×95.4 mm (H×Sz×M) |
| Max. emelkedési sebesség | 8 m/s |
| Max. süllyedési sebesség | 6 m/s |
| Max. vízszintes sebesség (tengerszinten, szélcsendben) | 21 m/s |
| Max. felszállási magasság | 6000 m |
| Max. repülési idő | 43 perc |
| Max. lebegési idő | 37 perc |
| Max. repülési távolság | 28 km A repülési távolság eltér a videóátviteli távolságtól. Az adatokat ellenőrzött körülmények között, az alábbi konkrét tesztfeltételek mellett mérték: állandó 50.4 kph sebességű repülés szélcsendben, tengerszinten, kikapcsolt APAS és AirSense funkcióval, 1080p/24fps értékre állított kamerabeállításokkal, kikapcsolt videómóddal, 100%-os töltöttségtől 0%-ig. Az eredmények a környezettől, a tényleges használattól és a firmware verziójától függően eltérhetnek. |
| Max. szélsebesség-ellenállás | 12 m/s |
| Max. dőlésszög | 35° |
| Üzemi hőmérséklet | -10° és 40° C (14° és 104° F) között |
| Globális navigációs műholdrendszer | GPS + Galileo + BeiDou |
| Lebegési pontosság | Függőleges: ±0.1 m vizuális pozicionálással, ±0.5 m GNSS-szel; vízszintes: ±0.3 m vizuális pozicionálással, ±0.5 m GNSS-szel. |
| Belső tárhely | Mavic 3 Pro: 8 GB (kb. 7.9GB szabad tárhely) |
| Osztály | C2 (EU) |
| Záridő | Hasselblad kamera: 8-1/8000 s |
| Max. vezérlési sebesség (dőlés) | 100°/s |
| Max. letöltési sebesség | O3+: 5.5 MB/s DJI RC-N1, 15 MB/s DJI RC Pro vagy 5.5 MB/s DJI RC használatával; Wi-Fi 6: akár 80 MB/s a DJI által megadott, alacsony interferenciájú laboratóriumi körülmények között, belső tárhelyen lévő felvételekkel. |
| Képérzékelő | Hasselblad kamera: 4/3 CMOS, effektív képpontok: 20 MP |
| Objektív | Hasselblad: 24 mm-es ekvivalens, 84° látószög, f/2.8–f/11, fókusz 1 m–∞; közepes telefotó: 70 mm, 35° látószög, f/2.8, fókusz 3 m–∞; telefotó: 166 mm, 15° látószög, f/3.4, fókusz 3 m–∞. |
| ISO-tartomány | Videó normál/lassított felvétel: ISO 100–6400 normál, 400–1600 D-Log, 100–1600 D-Log M vagy HLG; éjszakai mód: 800–12800 normál; fotó: 100–6400. |
| Max. képméret | Hasselblad: 5280×3956 pixel; közepes telefotó: 8064×6048; telefotó: 4000×3000. |
| Fényképezési módok | Hasselblad: 20 MP egyképes, 3/5/7 képes sorozat, 3/5 képes AEB 0.7 EV értékkel és 2–60 s időközzel. Közepes telefotó: 12 vagy 48 MP egyképes/sorozat/AEB; időköz 12 MP esetén 2–60 s, 48 MP esetén 7–60 s. Telefotó: 12 MP egyképes/sorozat/AEB és 2–60 s időköz. |
| Fotóformátum | JPEG/DNG (RAW) |
| Videófelbontás | Hasselblad: 5.1K 5120×2700, akár 50fps; DCI 4K vagy 4K, akár 120fps; FHD, akár 200fps. Közepes telefotó: 4K vagy FHD, akár 60fps. Telefotó: 4K vagy FHD, akár 60fps. Apple ProRes 422 HQ/422/422 LT felvétel csak a Cine változatban érhető el; a 120/200fps fájlok lassított felvételként játszhatók le. |
| Videóformátum | MP4/MOV (MPEG-4 AVC/H.264, HEVC/H.265) |
| Max. videó-bitráta | Hasselblad kamera: H.264/H.265: 200 Mbps ProRes 422 HQ: 3772 Mbps ProRes 422: 2514 Mbps ProRes 422 LT: 1750 Mbps Közepes telefotó kamera: H.264/H.265: 160 Mbps ProRes 422 HQ: 1768 Mbps ProRes 422: 1178 Mbps ProRes 422 LT: 821 Mbps Telefotó kamera: H.264/H.265: 160 Mbps ProRes 422 HQ: 1768 Mbps ProRes 422: 1178 Mbps ProRes 422 LT: 821 Mbps ProRes felvételt csak a Cine változat támogat. |
| Támogatott fájlrendszer | exFAT |
| Színmód és mintavételezés | Hasselblad kamera Normál: 10-bit 4:2:2 (Apple ProRes 422 HQ/422/422 LT) 8-bit 4:2:0 (H.264/H.265) D-Log: 10-bit 4:2:2 (Apple ProRes 422 HQ/422/422 LT) 10-bit 4:2:0 (H.264/H.265) HLG/D-Log M: 10-bit 4:2:2 (Apple ProRes 422 HQ/422/422 LT) 10-bit 4:2:0 (H.265) Közepes telefotó kamera Normál: 10-bit 4:2:2 (Apple ProRes 422 HQ/422/422 LT) 8-bit 4:2:0 (H.264/H.265)HLG/D-Log M: 10-bit 4:2:2 (Apple ProRes 422 HQ/422/422 LT) 10-bit 4:2:0 (H.265) Telefotó kamera Normál: 10-bit 4:2:2 (Apple ProRes 422 HQ/422/422 LT) 8-bit 4:2:0 (H.264/H.265) HLG/D-Log M: 10-bit 4:2:2 (Apple ProRes 422 HQ/422/422 LT) 10-bit 4:2:0 (H.265) ProRes felvételt csak a Cine változat támogat. |
| Digitális zoom (csak normál videó- és Explore módban) | Hasselblad kamera: 1-3x |
| Stabilizálás | 3 tengelyes mechanikus gimbal (dőlés, gördülés, pásztázás) |
| Mechanikai tartomány | Dőlés: -140° és 50° között |
| Vezérelhető tartomány | Dőlés: -90° és 35° között |
| Szögrezgési tartomány | Lebegés szélcsendben: ±0.001° |
| Érzékelés típusa | Körkörös binokuláris látórendszer, amelyet a repülőgép alján elhelyezett infravörös érzékelő egészít ki |
| Előre | Mérési tartomány 0.5–20 m; érzékelési tartomány 0.5–200 m; hatékony akadályelkerülés ≤15 m/s sebességnél; látómező 90° vízszintesen × 103° függőlegesen. |
| Hátra | Mérési tartomány 0.5–16 m; hatékony akadályelkerülés ≤12 m/s sebességnél; látómező 90° vízszintesen × 103° függőlegesen. |
| Oldalra | Mérési tartomány 0.5–25 m; hatékony akadályelkerülés ≤15 m/s sebességnél; látómező 90° vízszintesen × 85° függőlegesen. |
| Felfelé | Mérési tartomány 0.2–10 m; hatékony akadályelkerülés ≤6 m/s sebességnél; látómező 100° elöl/hátul × 90° balra/jobbra. |
| Lefelé | Mérési tartomány 0.3–18 m; hatékony akadályelkerülés ≤6 m/s sebességnél; látómező 130° elöl/hátul × 160° balra/jobbra. |
| Üzemi környezet | Előre, hátra, oldalra és felfelé érzékelés: texturált felületek és 15 lux feletti fény; lefelé érzékelés: texturált, diffúzan visszaverő, 20%-nál nagyobb fényvisszaverésű felületek és 15 lux feletti fény. |
| Videóátviteli rendszer | O3+ |
| Élőkép minősége | Távirányító: 1080p/30fps vagy 1080p/60fps. |
| Működési frekvencia | 2.400-2.4835 GHz |
| Adóteljesítmény (EIRP) | 2.4 GHz: <33 dBm FCC, <20 dBm CE/SRRC/MIC; 5.8 GHz: <33 dBm FCC, <30 dBm SRRC, <14 dBm CE. |
| Max. átviteli távolság (akadálymentes, interferencia nélkül) | FCC: 15 km |
| Max. átviteli távolság (akadálymentes, interferenciával) | FCC tipikus körülmények között végzett, akadálymentes teszt: erős városi interferencia esetén kb. 1.5–3 km; közepes külvárosi interferencia esetén kb. 3–9 km; alacsony interferenciájú külvárosi/tengerparti környezetben kb. 9–15 km. Ezek az értékek nem garantálják a tényleges repülési távolságot. |
| Max. átviteli távolság (akadállyal, interferenciával) | FCC-teszt alacsony interferenciával és akadállyal: épületek kb. 0–0.5 km; fák kb. 0.5–3 km. Ezek az értékek nem garantálják a tényleges repülési távolságot. |
| Legalacsonyabb késleltetés | 130 ms (DJI RC-N1 távirányítóval) |
| Antenna | 4 antenna, 2T4R |
| Névleges teljesítmény | DJI 65W Portable Charger: 65 W |
| Garantált szoftverfrissítések eddig | 2026/12/31 |
| Hivatalos részletes műszaki adatok | https://www.dji.com/cn/mavic-3-pro/specs (ellenőrizve: 2026-10-16) |
Common Failure Modes
Symptoms: Repedt burkolat, meghajlott kar, laza futómű, rendellenes vibráció vagy látható ütközési sérülés.
Likely areas: külső burkolat, karok, futómű, motortartók
Bekapcsolás előtt vizsgálja át a vázat, és a pontos modellváltozat alapján ellenőrizze, hogy megfelelő-e a cserealkatrész.
Symptoms: A motor nem indul, egyenetlenül forog, meghajtási figyelmeztetés jelenik meg, túlmelegszik, vagy a drón lebegése instabil.
Likely areas: motor, kar vezetékezése, ESC-panel, tápcsatlakozók
A panelek vagy motorok cseréje előtt ellenőrizze az ütés okozta sérüléseket, a kábelek megfeszülését és a víznek való kitettséget.
Symptoms: Rázkódó kép, gimbaltúlterhelési figyelmeztetés, ferde horizont, sikertelen kalibrálás vagy nincs kamerakép.
Likely areas: gimbal-egység, rezgéscsillapító panel, kameramodul, gimbal-szalagkábel
Ne próbálja kézzel erőltetni a gimbalt, és minden gimbal- vagy kamerajavítás után kalibrálja újra.
Symptoms: Pozícióeltérés, akadályérzékelési figyelmeztetés, iránytű- vagy IMU-kalibrálási felszólítás, illetve instabil lebegés alacsony magasságban.
Likely areas: látórendszer érzékelői, IMU, GPS/GNSS-panel, érzékelő-szalagkábelek
Tisztítsa meg az érzékelőablakokat, és burkolat-, érzékelő- vagy panelcsere után ellenőrizze a kalibrálást.
Repair Notes
Az alkatrészek kiválasztása előtt ellenőrizze a pontos modellt, változatot, hibaüzenetet és a látható sérüléseket. Ellenőrzés nélkül ne helyettesítse az alkatrészeket egy hasonló modelléivel.
A drón felnyitása előtt vegye ki az akkumulátort. Az áram visszakapcsolása előtt ellenőrizze, nincs-e nedvesség, korrózió vagy túlmelegedett csatlakozó.
A szalagkábelek és koaxiális kábelek sérülékenyek. Éles megtörés nélkül vezesse el őket, és a burkolat lezárása előtt ellenőrizze a csatlakozók reteszeit.
A gimbal, a látórendszer, a GNSS, az IMU, a burkolat, a kar vagy a meghajtás alkatrészeinek cseréje után végezze el a szükséges kalibrálást, majd hajtson végre ellenőrzött, alacsony magasságú tesztet.
DJI Mavic 3 Pro Parts Library
External
0 serviceable parts in this zone.
Circuit Boards
6 serviceable parts in this zone.
Flex Cables
1 serviceable parts in this zone.
Gimbal
2 serviceable parts in this zone.
Compatible Power & Accessories
Verified batteries, controllers, goggles, propellers, and accessories mapped from Reboot Hub inventory for this model.
Propellerek és repülési fogyóeszközök 1 options
Tokok, kábelek és kiegészítők 3 options
DJI Mavic 3 Pro — frequently asked questions
Mennyi a DJI Mavic 3 Pro maximális repülési ideje?
Milyen messzire képes a DJI Mavic 3 Pro jelet továbbítani, illetve repülni?
Mit érdemes ellenőrizni, ha probléma van a DJI Mavic 3 Pro készülékkel?
Hol javíttatható a DJI Mavic 3 Pro?
Mavic research cluster
Research DJI Mavic 3 Pro, then choose the right pre-owned path.
This page supports the research layer. Use the buying guide, live collection, and Reboot Hub trust pages to connect specs, compatibility, inspection evidence, warranty terms, and current inventory before choosing a unit.