Agras Series / Released 2018

DJI Agras T16

Agras Series Agriculture 42 kg (maks. na poziomie morza)
DJI Agras T16
42 kg (maks. na poziomie morza)
Takeoff Weight
5 km FCC / 3 km CE
Max Range
18 min zawisu (26 kg)
Flight Time
Kontroler GL300N
Transmission

About the DJI Agras T16

DJI Agras T16 to rolniczy dron opryskowy o pojemności 16 l. DJI podaje 19,8 kg bez akumulatora, 41 kg standardowej masy startowej i 42 kg maksymalnej masy startowej na poziomie morza. Z akumulatorem 17 500 mAh DJI podaje 18 minut zawisu przy 26 kg lub 10 minut przy 41 kg; łącze kontrolera GL300N ma zasięg do 5 km FCC/NCC lub 3 km SRRC/MIC/KCC/CE w warunkach bez przeszkód i zakłóceń. Zalecana temperatura pracy drona to 0°C do 40°C; kontroler ma osobny zakres od −10°C do 40°C.

Technical Specifications

KlasaRolniczy dron opryskowy (heksakopter)
Maks. rozstaw przekątny1883 mm
Masa całkowita19,8 kg (bez akumulatora)
Standardowa / maks. masa startowa41 kg / 42 kg (na poziomie morza)
Zbiornik opryskowyZnamionowo 15,1 l / pełny 16 l
Dysze8× XR11001VS, łącznie maks. 3,6 l/min (opcjonalnie XR110015VS 4,8 l/min)
Szerokość oprysku4–6,5 m (8 dysz, 1,5–3 m nad uprawami)
Maks. prędkość robocza / lotu7 m/s / 10 m/s
Maks. odporność na wiatr8 m/s
Czas zawisu18 min przy 26 kg; 10 min przy 41 kg z akumulatorem 17 500 mAh (testy zawisu DJI)
Maks. pułap użytkowy2000 m
Temperatura pracyDron: 0°C do 40°C; kontroler osobno: −10°C do 40°C
PozycjonowanieRTK (GPS L1/L2, GLONASS F1/F2, BeiDou B1/B2, Galileo E1/E5)
RadarRadar obrazujący DBF RD2418R
AkumulatorAB2-17500mAh-51.8V
Źródło danychDJI Agras T16 User Manual v1.4 (oficjalna)
Łącze kontroleraGL300N; do 5 km FCC/NCC lub 3 km SRRC/MIC/KCC/CE, bez przeszkód i zakłóceń
Oficjalne źródło publicznehttps://dl.djicdn.com/downloads/t16/20200520/T16_Quick_Start_Guide_v1.2_multi.pdf (sprawdzone 2026-10-16)

Common Failure Modes

Uszkodzenie ramy, ramienia lub drona high

Symptoms: Zgięte lub pęknięte ramię ramy, luźna tuleja ramienia, nieprawidłowe wibracje lub widoczne uszkodzenia po uderzeniu.

Likely areas: ramiona ramy, tuleje ramion, podwozie, mocowania silników

Ramy rolnicze przenoszą duże obciążenia — sprawdzaj ramiona i mocowania przed każdą operacją oraz po każdym twardym lądowaniu.

Usterka systemu oprysku high

Symptoms: Zatkana dysza, nierówna szerokość oprysku, hałas pompy, błąd przepływomierza lub wyciek ze zbiornika.

Likely areas: dysze, pompa podająca, przepływomierz, uszczelki zbiornika, przewody

Po każdej operacji przepłucz system oprysku czystą wodą; nigdy nie zostawiaj środków chemicznych w zbiorniku ani przewodach.

Nieprawidłowości silnika lub ESC high

Symptoms: Brak rozruchu silnika, nierówna praca, ostrzeżenie napędu, przegrzewanie lub niestabilny zawis pod obciążeniem.

Likely areas: silnik, ESC, okablowanie ramienia, złącza zasilania

Napęd do dużych obciążeń zużywa się szybciej niż w dronach konsumenckich — przestrzegaj cyklu przeglądów z instrukcji (zwykle co 100 godzin lotu).

Problem z radarem / czujnikami lub RTK medium

Symptoms: Niestabilne śledzenie terenu, ostrzeżenia o przeszkodach, dryf pozycjonowania lub utrata ustalonego rozwiązania pozycji RTK (FIX).

Likely areas: moduły radaru, anteny RTK, moduł GNSS, okablowanie

Przed kalibracją lub wymianą sprzętu oczyść powierzchnie radaru i anten z pozostałości chemicznych i kurzu.

Repair Notes

Bezpieczeństwo chemiczne

Przed każdą czynnością serwisową opróżnij i przepłucz zbiornik oraz przewody. Noś środki ochrony — pozostałości na ramie po opryskach są normalne.

Kontrola przed serwisem

Przed doborem części potwierdź dokładny model, wersję, komunikat błędu i widoczne uszkodzenia. Części Agras różnią się między generacjami, nawet gdy wyglądają podobnie.

Bezpieczeństwo zasilania

Przed otwarciem czegokolwiek wyjmij akumulator lotniczy. Akumulatory rolnicze o dużej pojemności magazynują znacznie więcej energii niż pakiety konsumenckie.

Kalibracja po naprawie

Po wymianie radaru, RTK, elementów napędu lub ramy wykonaj wymaganą kalibrację oraz kontrolny test zawisu na małej wysokości — najpierw BEZ ładunku.

DJI Agras T16 Parts Library

Verified Parts Atlas in progress

Parts Atlas is being mapped from verified Reboot Hub inventory. Model specs and repair guidance are available below.

Browse verified parts

Compatible Power & Accessories

Compatible batteries and accessories are being mapped from verified Reboot Hub inventory.

Compatible batteries and accessories are being mapped from verified Reboot Hub inventory.

Buy or enquire about the DJI Agras T16

We supply brand-new DJI Enterprise drones and payloads with written quotations and Hong Kong pickup — single units to full fleets.

Request a Quote Browse Enterprise Drones

DJI Agras T16 — frequently asked questions

Jaki czas zawisu podaje DJI dla DJI Agras T16?
DJI podaje 18 minut zawisu przy masie startowej 26 kg i 10 minut przy 41 kg z akumulatorem 17 500 mAh. Są to wartości odniesienia dla zawisu przy określonym obciążeniu, a nie uniwersalny parametr czasu lotu.
Jaki jest zakres temperatur pracy DJI Agras T16?
DJI zaleca zakres od 0°C do 40°C dla drona T16. Jego kontroler GL300N ma odrębny zakres pracy od −10°C do 40°C. Nie należy zastępować limitu drona specyfikacją kontrolera.
Jakiego akumulatora używa DJI Agras T16?
AB2-17500mAh-51.8V. Używaj wyłącznie akumulatorów zatwierdzonych przez DJI i postępuj zgodnie z wytycznymi dotyczącymi inteligentnego akumulatora.
Jaka jest maksymalna prędkość DJI Agras T16?
Maksymalna prędkość to 36 km/h (maks. prędkość lotu).
Co sprawdzić, jeśli DJI Agras T16 ma problem?
Warto sprawdzić m.in. uderzenie, uszkodzenie ramion lub ramy oraz usterkę systemu oprysku. W przypadku uderzenia, uszkodzenia ramion lub ramy: ramy rolnicze przenoszą duże obciążenia — przed każdą operacją oraz po każdym twardym lądowaniu sprawdzaj ramiona i elementy złączne.
Jak często DJI Agras T16 wymaga konserwacji?
DJI określa serwis na podstawie godzin lotu lub czasu kalendarzowego (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej). Dokładne interwały dla agras i cykle części zużywających się znajdziesz w Bazie konserwacji DJI.
Gdzie można naprawić DJI Agras T16?
Reboot Hub może ocenić DJI Agras T16 pod kątem naprawy. Diagnoza określa, czy odpowiednia jest naprawa na poziomie podzespołów czy układów scalonych; możliwość naprawy, części, koszt i termin wymagają pisemnego określenia zakresu prac dla konkretnego przypadku. Otwórz zgłoszenie naprawy.
Baza modeli
FPV / Avata
Neo
Flip
Spark / Tello
Delivery