Agras Series / Released 2021

DJI Agras T10

Agras Series Agriculture 24.8 kg (nominell startvekt)
DJI Agras T10
24.8 kg (nominell startvekt)
Takeoff Weight
7 km FCC / 4 km CE
Max Range
17 min svevetid (16 kg startvekt)
Flight Time
Ikke tilgjengelig
Max Video
Ikke tilgjengelig
Sensor
OcuSync 2.0
Transmission

About the DJI Agras T10

DJI Agras T10 er en landbruksdrone for sprøyting med en tank på 8 L. DJI oppgir en vekt på 13 kg uten batterier og en nominell startvekt på 24.8 kg nær havnivå. Med batteriet på 9 500 mAh oppgir DJI 17 minutters svevetid ved 16 kg startvekt eller 9 minutter ved 24.8 kg. Kontrollerforbindelsen OcuSync 2.0 har en oppgitt rekkevidde på opptil 7 km FCC, 5 km SRRC eller 4 km CE/MIC/KCC ved 2.5 m flyhøyde, uten hindringer og forstyrrelser. I en separat FAQ oppgir DJI 19 minutter ved 16 kg og 8.7 minutter ved 26 kg; de to offisielle sidene samsvarer ikke om disse svevetidstestene.

Technical Specifications

Vekt13 kg uten batterier
Nominell startvekt24.8 kg nær havnivå
Svevetid17 min ved 16 kg startvekt; 9 min ved 24.8 kg startvekt (9 500 mAh-batteri)
Maksimal flyhastighet under arbeid7 m/s
Maksimal hastighet i horisontal flyging10 m/s med godt GNSS-signal
Maksimal vindmotstand6 m/s
Maksimal starthøyde4500 m
MålUtslått: 1958 x 1833 x 553 mm; armer utslått/propeller sammenfoldet: 1232 x 1112 x 553 mm; sammenfoldet: 600 x 665 x 580 mm
Sprøytetankens volum8 L
BatterimodellBAX501-9500mAh-51.8V
AppDJI Agras
DatakildeDJI Agras T10-brukerhåndbok v1.4 (offisiell)
KontrollerforbindelseOcuSync 2.0: opptil 7 km FCC, 5 km SRRC eller 4 km CE/MIC/KCC ved 2.5 m flyhøyde, uten hindringer og forstyrrelser
Offisielle publiserte spesifikasjonerhttps://ag.dji.com/t10/specs (kontrollert 2026-10-16)
Alternativ referanse for svevetid i DJIs FAQ19 min ved 16 kg; 8.7 min ved 26 kg. Kilde: https://ag.dji.com/t10/faq (kontrollert 2026-10-16). Avviker fra de offisielle spesifikasjonene på 17/9 min.

Common Failure Modes

Støtskader eller skade på skallet high

Symptoms: Sprukket skall, bøyd arm, løst landingsstell, unormale vibrasjoner eller synlige skader etter krasj.

Likely areas: ytre skall, armer, landingsstell, motorfester

Undersøk flyrammen før du slår på enheten, og kontroller at riktig reservedel er valgt for modellvarianten.

Motor- eller ESC-feil high

Symptoms: Motoren starter ikke, går ujevnt, varsel om fremdrift, overoppheting eller ustabil sveving.

Likely areas: motor, ledninger i armene, ESC-kort, strømkontakter

Se etter støtskader, belastning på kablene og tegn på vannpåvirkning før du bytter kort eller motorer.

Feil i sprøytesystem eller nyttelast medium

Symptoms: Strømningsfeil, pumpevarsel, ujevn sprøyting, tett dyse eller varsel om tank/nyttelast.

Likely areas: pumpe, dyse, strømningssensor, tank, ledninger til nyttelast

Rengjør væskekanalene og kontroller tetningene før du bytter elektronikk.

Problem med kalibrering av synssystem, IMU eller GNSS medium

Symptoms: Posisjonsdrift, varsel fra hindringssensorer, melding om kompass- eller IMU-kalibrering eller ustabil sveving i lav høyde.

Likely areas: synssensorer, IMU, GPS/GNSS-kort, fleksible sensorkabler

Rengjør sensorvinduene og kontroller kalibreringen etter bytte av skall, sensor eller kort.

Repair Notes

Kontroll før service

Bekreft nøyaktig modell, variant, feilmelding og synlige skader før du velger deler. Ikke bruk deler fra en lignende modell uten å kontrollere at de passer.

Strømsikkerhet

Ta ut batteriet før du åpner flyet. Se etter fukt, korrosjon og overopphetede kontakter før du kobler til strøm igjen.

Sprøytesystem

Rengjør pumper, dyser, slanger og strømningssensorer før du antar at feilen er elektronisk.

Kalibrering etter reparasjon

Etter bytte av gimbal-, syns-, GNSS-, IMU-, skall-, arm- eller fremdriftsdeler må du utføre nødvendig kalibrering og gjennomføre en kontrollert test i lav høyde.

DJI Agras T10 Parts Library

Verified Parts Atlas in progress

Parts Atlas is being mapped from verified Reboot Hub inventory. Model specs and repair guidance are available below.

Browse verified parts

Compatible Power & Accessories

Compatible batteries and accessories are being mapped from verified Reboot Hub inventory.

Compatible batteries and accessories are being mapped from verified Reboot Hub inventory.

Buy or enquire about the DJI Agras T10

We supply brand-new DJI Enterprise drones and payloads with written quotations and Hong Kong pickup — single units to full fleets.

Request a Quote Browse Enterprise Drones

DJI Agras T10 — frequently asked questions

Hvilken svevetid oppgir DJI for DJI Agras T10?
I DJIs offisielle spesifikasjoner er svevetiden oppgitt til 17 min ved 16 kg og 9 min ved 24,8 kg med 9 500 mAh. En separat offisiell FAQ fra DJI oppgir 19 min ved 16 kg og 8,7 min ved 26 kg. De offisielle sidene forklarer ikke forskjellen mellom tallene; bruk hvert tall kun sammen med det tilhørende testoppsettet. Dette er referansetall for sveving, ikke et universelt løfte om flytid; faktisk utholdenhet varierer med belastning og forhold.
Hva er driftstemperaturområdet for DJI Agras T10?
DJI Agras T10 har en oppgitt driftstemperatur på 0°C til 45°C. Flyging utenfor dette området kan føre til feil på batteri og sensorer.
Hva er rekkevidden til kontrollerforbindelsen for DJI Agras T10?
DJI oppgir OcuSync 2.0-kontrollerforbindelsen til opptil 7 km FCC, 5 km SRRC eller 4 km CE/MIC/KCC, målt ved en driftshøyde på 2,5 m uten hindringer eller forstyrrelser. Dette er avstander for kontrollersignalet, ikke en garantert flyrekkevidde.
Hvilket batteri bruker DJI Agras T10?
BAX501-9500mAh-51.8V. Bruk bare DJI-godkjente batterier, og følg veiledningen for intelligent batteri.
Hva er topphastigheten til DJI Agras T10?
Maksimal hastighet er 36 km/h.
Hva bør jeg kontrollere hvis DJI Agras T10 har et problem?
Kontroller blant annet om det finnes skader etter sammenstøt eller skader på skallet, og om motoren eller ESC-en har avvik. Ved skade etter sammenstøt eller skade på skallet: Inspiser luftfartøyet før du slår det på, og kontroller at reservedelen passer til den nøyaktige modellvarianten.
Hvor ofte trenger DJI Agras T10 vedlikehold?
DJI fastsetter serviceintervaller etter flytimer eller kalendertid (det som inntreffer først). Se DJIs vedlikeholdsdatabase for nøyaktige Agras-intervaller og sykluser for slitedeler.
Modelldatabase
FPV / Avata
Neo
Flip
Spark / Tello
Delivery